1.KLD, závěr: Olomouc-Kelč.

23.02.2014 16:42

Dorostenecká soutěž dosáhla dnešním dopolednem vyvrcholení. Pro naše hráčky to bylo jejich poslední utkání v této věkové kategorii a je nutné podotknout, že dnešními výkony završily svou kariéru dorostenek velmi skvěle, což dokazovaly výsledky z Olomouce.
Dominika Vinklarová (514) zahájila svůj start proti Michaeli Šimkové. Soupeřka sice první plné zvítězila, ale do konce třicítky měla navrch Dominika. Bez sebemenších problémů dokončila i další tři dráhy, a tak si Kelč mohla připsat první bod.
Ještě lepšího výsledku dosáhla Anna Mašlaňová, která začala zvyšovat náskok svého týmu již od prvních hodů. Soupeř se od naší kuželkářky vzdaloval každým hodem a už po první šedesátce prohrával o 37 kolků. Na třetí dráze si ale Anička v dorážce nedokázala slušně otevřít, a tak se domácí hráč mohl radovat z prvního dílčího vítězství. Ovšem závěr patřil zase nám. Kelečská dorostenka ukončuje svůj nához velmi vynikajícím výkonem 534 a zvyšuje skóre na 0:3.
Zadáci zahájili nához, ale po první dráze se ujal jednokolkového vedení olomoucký Josef Krajzinger. Monika smolně prohrála i následující třicítku, i přestože si umožnila tuto dráhu završit hodem do plných, nakonec z toho byl čistý střed. Od této chvíle se ale obracelo ve prospěch naší hráčky. Výborné plné (104) ji napomohly ujmout se malého náskoku. Nakonec završila hru výbornými 556 poraženými kuželkami.
Konečný výsledek ukazuje na suverénní vítězství hostů 0:4, kdy si kelečské družstvo v celkovém součtu vykoulelo neuvěřitelných 1604 kolků.