1.kolo, TJ Nový Jičín˝B˝ - Kelč˝B˝

23.09.2010 21:14

A je tu nová sezóna a naše družstvo nezačíná nikde jide než v Novém Jičíně. Jako první jdou na dráhu Aleš Stehlík a Martin Jarábek. Marťovi se první dráha vyvíjí oproti soupeři vcelku dobře, avšak na druhé dráze příjde zkrat. Martin se nemůže trefit zadní levé dámy, na kterou hodí nespočet chyb. I přesto, že soupeř toho hodlal využít, nepodařilo se mu to, a tak první body putují na stanu Kelče. Aleš Stehlík 340:346 Martin Jarábek. V další rundě půjde o ženský souboj. Za domácí nastupuje Ludmila Galiová, za hosty Monika Pavelková. Už po prvních 25 hodech dává najevo, že jen tak body domácím nenechá. První dráhu končí s číslem 213 a 34 kolkovým náskokem, který do konce hry stačila zvýšit na krásných 66 kolků. Ludmila Galiová 350:416 Monika Pavelková, 0:4 pro náš tým. Třetí v pořadí zahajují svou hru Ján Pelikán a Josef Chvatík. Soupeř po plných ztrácí 12 kolků, ale do dorážky se pustí jak lev a první dráhu nad Pepou vítězí. Pepa se snaží druhou dráhu soupeře dohnat, ale ten se nevzdává a nakonec vítězí i na druhé dráze. Ján Pelikán 382:352 Josef Chvatík, domácí snižují stav utkání na 2:4. Zadáci jsou připraveni zahájit poslední duel. Jarda Riedel, vědom si svého důležitého úkolu, nechává Tomáše Richára každým hodem víc a více za sebou. Nejenže získává nad Tomášem veliký náskok ale postupně snižuje celkovou ztrátu nad naším družstvem. Bohužel pro nás, podařilo se mu to. Jaroslav Riedel 417:346 Tomáš Richtár. I když se na začátku zdálo, že karty hrajou v náš prospěch, družstvo Jičína dokázalo stav utkání otočit a zvítězit nad námi 6:4 v poměru 1489:1460 poražených kuželek.