1.kolo, TJ Kelč - TJ Bojkovice Krons

13.09.2015 12:50

Nový soutěžní rok zahájil tým "A" na domácí půdě s velmi vzdáleným soupeřem z Bojkovic. Na tabuli se objevila opět téměř beze změn napsaná sestava a zápas mohl začít. Jako první podpořil kelečské družstvo Tonda Plesník, který s naprostým klidem a výbornou dorážkou získal pro Kelč první dílčí vítězství. Během druhé rundy však bylo srovnáno, kdy se se zraněním potýkal Jožka Gassmann. Ztráta druhého hráče nebyla nijak významná vzhledem k tomu, že Pavel Chvatík, nastupující jako třetí v pořadí, navýšil o dalších pět a čtyřicet kolků.
V následujících dvou náhozech ale soupeři nahodili tempo a oba naše kuželkáře dokázali přehrát. Plusové manko se tak pomalu snižovalo a vypadalo to, že o celém průběhu utkání nakonec rozhodne poslední dvojice.
Souboj zadáků byl velmi napínavý pro všechny přihlížející, jelikož hra byla po celou dobu velmi vyrovnaná. Mirek Pavelka jakožto zkušený hráč, hrající téměř vždy z šesté pozice, dokázal v posledních hodech najít malou skulinku a soupeře porazit o pouhé dvě kuželky. Kelč si tak mohla připsat první výhru letošní sezóny s těsným výsledkem 5:3 v poměru 2470:2423.