14. kolo KP - Áčko příjemně překvapilo! Na domácí půdě porazilo Bylnici!

05.02.2017 15:42

Páteční podvečer o výhru bojovalo i naše áčko, a to doma v Kelči proti Bylnici. Tento soupeř si za poslední roky, co spolu hrají v Krajském přeboru Zlínského kraje, vždy odvážel z kelečské kuželny vítězné body, ovšem tentokrát na ně byli naši hráči dobře připraveni, ačkoliv se začátek utkání rozvíjel pozitivně pouze ve prospěch hostů. Jirka Janošek (431) nenechal ale svého protivníka získat moc velký náskok.
Bohužel tohle se nedalo říct během druhého náhozu, kdy se o body pokoušel Mirek Pavelka. Bylnický Bařinka jej však nechal čtyřicet kolků za sebou a ujal se tak se svým týmem vedení.
Karta se obrátila během třetí rundy, ve které se netradičně objevil Tonda Plesník. Dramatický souboj nakonec dopadl lépe pro kelečského hráče, a to o pouhou jednu kuželku. Čtvrtý nához byl pro toto utkání zlomový díky výbornému výkonu Pavla Chvatíka (456), který anuloval náskok Bylnice a dostal Kelč do vedení.
Slabší chvíli zaživali hosté i během hry předposlední dvojice, kdy jejich hráči dávaly kelečské dráhy zabrat. Tomáš Vybíral tak s klidem ukořistil další důležitý bod.
Prohra Jožky Gassmanna, který tento zápas uzavíral sestavu Kelče, už nijak konečné výsledky utkání neovlivnila. Áčko se tak mohlo radovat z vítězství 5:3 s rozdílem 27 kolků (2479:2452).