14.kolo, TJ Sokol Machová - TJ Kelč

11.01.2013 23:18

Druhá půlka sezóny je zahájena a naše družstvo míří na kuželnu v Machové. Tradičně zahajuje utkání kelečský Tonda Plesník. Zcela bravurně si získal náskok už jen po prvních 25 hodech, které doplnila ještě krásná dorážka. Další padesátka se mu opět vydařila, a tak se Kelč po prvním hráči ujímá vedení 0:1 s rozdílem 55 kolků. Bohumil Fryštácký 407:462 Antonín Plesník. Stav utkání byl hned v další dvojici srovnán, i když v kolkovém zvýhodnění bylo stále naše družstvo. Tomáš se pokoušel dotáhnout soupeře druhou dráhou, ale soupeř jej před sebe nepustil a důležitého bodu se jen tak nehodlal vzdát. Jiří Fryštácký 413:402 Tomáš Richtár. Pavel zahajuje svůj nához, kdy každým hodem již od začátku roste soupeřovo manko. Kelečský hráč předvádí vyrovnanou hru až do samotného konce, získává další bod pro svůj tým +70 kolků k tomu. Miroslav Ševeček 380:450 Pavel Chvatík. Další runda přinesla dramatické dění až do posledního hodu, přičemž se domácí hráč pokusil anulovat kolkovou ztrátu, ale štěstí se drželo ještě chvíli u Mirka. Radek Husek 432:435 Miroslav Pavelka. Družstvo Machové se ještě pokoušelo o zvrácení utkání, když se našemu nejzkušenějšímu hráči nedařilo. Tonda ať zkoušel, co chtěl, dráhy mu dělaly problémy, čehož soupeř využil a nakonec snížil náskok Kelče o 43 kolků. Jiří Michalík 411:368 Antonín Pitrun. Domácí snižují na 2:5. Konečně přišla řada i na zadáky. Jožka Gassmann sice první plné za soupeřem kolísal, ale vše dohnal v dorážce, kdy první dráhu remizoval na 217. Následující plné soupeř zaostal za našim hráček o patrný rozdíl, který už během zbývajících hodů nestačil dorovnat. Michal Laga 416:427 Josef Gassmann. Utkání končí výhrou 2:6 v poměru 2459:2544 poražených kuželek.