15. kolo, TJ Kelč - TJ Zbrojovka Vsetín B

19.01.2013 18:18

Dramatickou podívanou mohli příznivci kuželkářského sportu vidět při pátečním utkání na kuželně v Kelči, kdy naše družstvo hostilo hráče TJ Zbrojovky Vsetín. První dvojice, která zahajovala utkání, bojovala až do posledního hodu, který rozhodl o vítězi tohoto duelu. S rozdílem pouhých 3 kolků zvítězil domácí hráč a tak se náš tým ujal vedení. Antonín Plesník 428:425 Jiří Dolák. Bohužel vsetínští v další rundě srovnávají skóre a zároveň se dostávají díky Pavlově nedařícímu se náhozu do kolkového zvýhodnění. Pavel Chvatík 392:422 Tomáš Novosad. Jako třetí nastupuje dvojice mladistvých. Tomáš má problémy už ze začátku, kdy se mu nevydaří plné, přesto však první dráhu vítězí. Další padesátka dopadne pro našeho hráče podobně, ale soupeřka tentokrát v dorážce dohnala dosavadní rozdíl a ujala se vedení. Tomáš Vybíral 378:390 Aneta Spurná. Naneštěstí hosté zvýšili náskok i při dalším náhozu. Plné kelečská dorostenka ještě zvládla, ale v dorážce si nedokázala pořádně otevřít a k tomu ještě dorážela po kolku. Soupeř toho hodlal využít, a tak se na druhé dráze ujal patřičného vedení. Kelečtí po čtyřech hráčích prohrávají 1:3. Monika Pavelková 385:421 Petr Dvořáček. Další dvojice poskytne pro diváky napínavý souboj, který o vítězi rozhodne až posledním hodem. Tonda, aby zvítězil musí dorazit dvojičku. Koule se stáčí, ale trefuje pouze jednu kuželku. Každý z hráčů dostává po jednom bodu. Antonín Pitrun 400:400 Radim Metelka. Vsetín udržuje náskok 75 kolků, teď už bude těžké takovýto rozdíl anulovat. Jožka však nastupuje na dráhu s naprostým klidem. Jen po prvních 25 hodech stahuje 36 kolků, naděje na vítězství ještě žije. Po první dráza nakonec dotáhl 49 kolků. Soupeř si je vědom, že už nesmí pustit více kuželek. Plné končí nerozhodně na 144, rozhodne dorážka. Vsetínský hráč se s dráhou nemůže vypořádat, dorážka se mu nedaří, zato kelečský hráč navyšuje na tempu. Předposlední hod zůstává domácímu stát levá šavle, musí dorazit, aby mohl jít posledním hodem do plných a tak otočit utkání ve prospěch Kelče. Je to tam, Jožka shazuje zbývající kuželky, teď se stačí neminout. Posledním hodem vyráží čístý střed a otáčí prohrané utkání ve vítězství domácích s rozdílem pouhých 2 kuželek. Josef Gassmann 462:385 Miroslav Viktorín. Konečný stav utkání: vítězství Kelče 4,5:3,5 v poměru 2445:2443 poražených kuželek.