16.kolo OP: Kanár pro Lipník.

20.02.2014 21:27

Dnešní podvečer hostilo "B" družstvo vedoucí tým tabulky KK Lipník nad Bečvou. Po velmi vydařeném náhozu Jirky Janoška (427) se domácí ujali vedení. Prolomit kelečskou bariéru se nepodařilo Lipníku ani při druhém náhozu, kdy proti sobě stály Jana Kulhánková a naše Marie Pavelková. Soupeřce se lépe vydařila úvodní padesátka, později se stav začal obracet ve prospěch naší kuželkářky.
O ještě větší náskok se postaral Tomáš Richtár, startující ze třetí pozice. Na jeho protivníkovi bylo znát již od samotného začátku, že dnešek nebude patřit mezi jeho nejlepší dny, dráhy mu nic nedarovaly. Tomáš tak mohl s poklidem zakončit svou hru s lehce překonanou čtyřstovkou a šedesátikolkovým náskokem k tomu.
Úspěšný pokus o první body se objevil ze strany hostů až při náhozu zadáků, kdy Honza Mlčák prohrál první dráhu o dva kolky. To domácího borce (435) jen ještě více nabudilo a přidal na tempu, kterého se již Jaroslav Koppa nedokázal udržet.
Pro naše "Béčko" je to první kanár, který někomu v letošní soutěži udělili. Ovšem nikdo netušil, že to bude zrovna oddíl již nějakou dobu obsazující první pozici. Tady se prokázalo, že tento sport je nevyzpytatelný a i ti nejlepší mohou podlehnout slabšímu. Gratulujeme!