17.kolo OP, Zubří - Kelč B

05.03.2014 19:34

Postupně se blíží konec letošního ročníku 2013-2014 i pro soutěž Okresního přeboru NJ. Při pátečním podvečeru zavítalo naše družstvo na kuželnu v Zubří, kde byly k vidění velmi vyrovnané souboje.
V úvodní rundě se ocitli Josef Šturma a Tomáš Richtár (402). Boj o vedoucí postavení se projevoval při každém hodu, avšak první padesátku zvítězil o pouhý kolek domácí hráč. Kelečskému kuželkáři, který se ještě pokoušel soupeře přehodit, se naštěstí na druhé dráze vydařila dorážka, a tak se Kelč mohla ujmout vedení.
Ovšem hned v následujícím klání se skóre otočilo a Zubří si připsalo stokolkový náskok, kdy Zdeněk Sedlář začal patrně zaostávat za domácím borcem již v počátečních hodech. Tato ztráta ale zdaleka nenechala kelečské hráče chladnými. Marie Pavelková, startující ze třetí pozice, bojovala o další body, co se dalo. Svým výkonem nakonec stanula kolek pod hranicí čtyřstovky, ale na protivníka to stačilo.
V závěru utkání se střetli Dušan Cibulec a náš Martin Jarábek. Souboj těch dvou byl po celou dobu srovnaný, bohužel při druhé dorážce přišel zlom, kdy se kuželkáři z Kelče nevydařily otvírky, což se odrazilo i v konečném výsledku utkání.
Vítězná série našeho týmu byla prolomena (6:4 v poměru 1598:1498 kolků), přesto se kelečtí mohou chlubit skvělými výsledky, které předvedli. Do konce sezóny čekají na družstvo B ještě tři utkání. Uvidíme, jak se ve zbývajících kláních poperou o co nejlepší pořadí v tabulce.