14. kolo, TJ Horní Benešov - TJ Kelč

03.03.2013 15:48

Již známe dráhy kelečským hráčům nedělaly sebemenší problémy. Sestava napsána, zápas zahájen! V první rundě nastoupily Monika Pavelková proti Jardovi Hendrychovi a Anička Mašlaňová, proti které nastoupil Michal Krejčiřík.
Monika se po prvních dvou drahách ujímá malinkého vedení, kdy každou z drah vyhraje o pár kuželek. Doufejme, že štěstí zůstane na naší straně i nadále. Jarda se naší dorostenky drží zuby nehty a třetí dráhu, kterou zakončí hodem do plných, vyhrává o pouhý kolek. Bod stále ještě není jistý, ale stále je tu ještě jedna třicítka. Kelečská hráčka zahraje pěkných 90 do plných, soupeř 95. Dvacátým prvním hodem se ale třikrát za sebou mine levé zadní dámy, soupeř toho chce využít. Přestože domácí ukořistí poslední dílčí bod, na vítězství mu chybí 7 kolků. Jaromír Hendrych 503:509 Monika Pavelková.
Na vedlejších drahách probíhá spíše masakr, než souboj. Michal sice předvání vysoké plné, ale do dorážky si nemůže pořádně otevřít. Anička tak vyhrává první tři dráhy se 40 kolky do plusu a získává další týmový bod. Poslední dráhu sice prohraje, ale to na situaci už nic nezmění. Michal Krejčiřík 496:527 Anna Mašlaňová.
Jako poslední na dráhu nastoupil Tomáš Vybíral, na kterého padl úkol pouze udržet dosavadní náskok. Benešovský hráč se přesto ale pokouší alespoň o remízu. Úvodní dráhu Tom prohrává o pouhý kolek, to však ale ještě nic neznamená. Následující třicítku to ale vypadá bledě. David opět získává dílčí bod na dráhy a postupně stahuje náskok kelečských dorostenců. Ani třetí dráhu našemu hráči nepřeje štěstí, kdy rozdíl činí opět jednu kuželku. Horní Benešov získává jeden záchaný bod, naštěstí na remízu to nestačí. David Láčik 535:515 Tomáš Vybíral.
Vítězství 1:3 (1532:1551) posouvá kelečský tým na konečnou druhou příčku v tabulce, což znamená jistý postup do semifinálových kol, konaných v Olomouci a Vracově.