18.kolo OP, Béčko vítězí nad Novým Jičínem.

14.03.2014 08:19

Předposlední zápas na domácí půdě přivítalo kelečské Béčko družstvo Nového Jičína. Do úvodní rundy nastoupil Jiří Janošek, který si během prvních padesáti hodů vysloužil desetikolkový náskok. Po dalších plných se stav nijak nezměnil, ale dorážka vzala za své a obrátila dosavadní předstih domácího hráče ve prospěch Jičína. Jirka prohrává o pět kolků na číslo 391.
V následujícím souboji se ocitla jediná hráčka kelečského týmu, a to Marie Pavelková (413). Společně s Jaroslavem Riedlem se v začátku přetahovali o každý kolek, avšak výborné otvírky naší kuželkářky napomohly k jejímu vedení. Kelč si tak mohla připsat první čtyřstovku a dva body k tomu.
Hráči na třetí pozici měli o něco těžší situaci než ti předchozí. Přece se jen blížili ke konci utkání a stejně tak ani jeden z týmů nechtěl prohrát. Nakonec si dílčí vítězství zajistil náš Martin Jarábek (382) díky vyrovnanosti drah.
Zadáci zahájili své náhozy, větší naději na vítězství měla ale Kelč, vzhledem k jejímu vysokému náskoku. Na Tomáši Richtarovi bylo znát již v samotném rozhozu, že tento den nebude patřit mezi jeho nejlepší. Již po pětadvaceti hodech ztrácel na soupeře dvacet kolků, které jičínský hráč během dorážky navýšil až na 47. Zbývající půlka se vyvíjela lépe naštěstí ve prospěch domácích, na zisk posledních bodů to ale nestačilo.V závěru klání však kelečtí mohou oslavovat vítězství 6:4 v poměru 1545:1491.
Do konce sezóny zbývají už jen pouhá dvě utkání. Snad se jim poštěstí stejně jako při tomto souboji a posunou se tak v tabulce na vyšší pozici. Držme jim palce!