18.kolo, SC Bylnice A - TJ Kelč

23.02.2013 23:39

Dnes jsme se vydali na kuželnu na Vsetín. Družstvo Bylnice nám mělo oplácet těsnou porážku, kterou u nás utrpěli, a po první rundě to taky tak i vypadalo. Kelečtí hráči Tonda Plesník, ani Pavel Chvatík bohužel na své soupeře nestačili, kdy domácí prokázali náležitou znalost svých drah. Vladimír Pecl 402:385 Antonín Plesník a Josef Bařinka 449:399 Pavel Chvatík.
Druhou rundu byly na bylnické hráče nachystány naše dorostenky. Monika, hrající na drahách 1-2, první padesátku asi brala jako rozcvičku, kdy tak tak přelezla hranici 200 kuželek. Následné plné a dorážku zahrála na výbornou. Soupeř v dorážce trochu zakolísal, čímž dovolil naší hráčce snížit náskok svého týmu o 21 kuželek. Vlastimil Struhař 413:434 Monika Pavelková. Anička zase naopak první dráhu zvítězila. Přestože naše dorostenka podala vyrovnaný výkon na obou drahách, domácí Zábel pár hodů před koncem shodil 2 hodovky, což mu umožnilo Aničku dohnat a nakonec i o 3 kuželky přehodit. Lubomír Zábel 425:422 Anna Mašlaňová.
Třetí runda byla sice bohatá na pěkné výkony, ale to našemu družstvo nenapomohlo ke stažení manka a zisku obou bodů. Tomáš Vybíral, dá se říci, že hrající s nejlepším hráčem domácích, první dráhu prohrál na 240 o jednu kuželku. Následké plné se mu nevydaří tak, jak by si představoval a Beňa se ujímá 12 kolkového vedení, které už Tom nedokáže během dorážky prolomit. Alois Beňo 448:438 Tomáš Vybíral. Mirek Pavelka má zase naopak lehčího soupeře, ale kvůli značnému chybování, i když na obou drahách zvítězí, už nedokáže celkovou ztrátu anulovat a proměnit tím zápas alespoň na plichtu. Stanislav Hořečný 394:417 Miroslav Pavelka.
Chlapům z Bylnice se tedy odplata vydařila, když stav utkání ukazuje na jejich vítězství 6:2 (2531:2495). Během celého utkání vládla i přes velké drama skvělá a přátelská atmosféra.