19.kolo, TJ Kelč - TJ Chropyně

01.03.2013 23:52

Mesíc březen nelze nijak lépe začít, než utkáním. Po takřka měsíční pauze od zápasů na domácí půdě jsme bojovali o body s družstvem Chropyně. Začátek utkání se vydařil. Postaral se o to Tonda Plesník, kdy nad chropyňským hráčem ukořistil první bod a dostal kelečské družstvo s jednaadvaceti kolkovým náskokem do menšího zvýhodnění. Antonín Plesník 426:405 Věrek Zapletal.
Tomovi dělá problém pořádně si otevřít v dorážce, v plných to taky není moc velká sláva. Soupeř sice taktéž nepodává vysoký výkon, na body to ale stačit nebude. V druhé rundě soupeři srovnávají na průběžné 1:1. Tomáš Vybíral 376:382 Vladimír Beran. Bohužel body nepřichází ani při dalším souboji. Monika hraje druhou padesátku o poznání lépe, soupeř se jí však drží, co to dá, a nenechá ji stáhnout nahromaděné kolky z předešlé dráhy. Hráči Chropyně se ujímají vedení. Monika Pavelková 414:424 Roman Blažek.
Čtvrtý nához nastupuje kelečská dorostenka. Anička si první dráhu pohlídá, soupeř je o 11 kolku pozadu. Zbývající padesátku se v plných drží, ale Milan se vše ještě pokouší dohnat v dorážce, ve které se domácí hráčce zrovna dvakrát nedaří. Přesto však pro Kelč získá bod. Anna Mašlaňová 418:413 Milan Podaný.
Hostující tým chtěl nejspíš opět diváky Kelečské družstvo do tísnivé situace, kdy přesposlední hráč v řadě poráží Tondu Pitruna o 31 kuželek a dostává Chropyň do vedení. Antonín Pitrun 404:435 Richard Mikeš. Jožka se opět potvrzuje, proč je napsát v sestavě jako zadák. Úvodní dráhu sice ještě výhře nic nenasvědčuje, v druhých plných předvádí excelentních 163 (soupeř o 38 méně) doplněných i skvělou dorážkou. Pepa se stává majorem tohoto utkání, Josef Gassmann 438:390 Jaroslav Krejčí, a zároveň otáčí utkání ve vítězství Kelče na 5:3 s rozdílem sedmadvaceti spadaných kuželek (2476:2449).