2.kolo OP: Kelč B - Odry

11.10.2014 11:54

Kelečské béčko zamířilo na první venkovní utkání letošního soutěžního ročníku. V omlazené sestavě o dorostence Ondřeje Pitruna tak zahájili souboj s týmem TJ Optim Odry. Ondra, startující z první pozice, si poprvé stejně jako zbytek hostů odzkoušel nové dráhy. V plných mu však soupeřka stačila utéct, což se bohužel negativně projevilo i v konečném výsledku, kdy jej od výhry dělily pouhé dvě kuželky.
Podobně dopadl i Tomář Richtar, kterému se ale do červených čísel zapsat nepodařilo. Se soupeřem se přeli při každém hodu, avšak štěstí přálo opět domácímu celku.
Martin Jarábek, nastupující ve třetí rundě, zrovna chytl majora tohoto klání, Daniela Malinu, jenž si zajistil šest a dvaceti-kolkový náskok již během první padesátky. Kelečtí kuželkáři začali tušit, že pro tentokrát body neutrží.
Ovšem alespoň neodjeli s kanárem. O jedinou porážku protivníka se zasloužila Marie Pavelková, které utekla hranice čtyřstovky o pouhé čtyři kuželky. Aby vytáhla prohrané utkání až na remízu, musela by soupeře přehodit o sedmdesát kolků, což byl nadlidský úkol vzhledem k tomu, že se jí oderský hráč, přestože byl ke konci střídaný, držel jako klíště.
Kelč tak prohrává 5:1 v poměru 1579:1527. Uvidíme, jaké výsledky přinese příští kolo.