2.kolo, TJ Kelč B - TJ Nový Jičín A

18.09.2015 12:30

Včerejší podvečer uvítala sestava týmu B protivníky z Nového Jičína. Ačkoliv zápas probíhal na domácí kuželně, výborně napsaná sestava hostů zapříčinila, že se kelečtí hráči pořádně nadřeli, aby opět nedostali kanára. Po první rundě, kdy hru zahájil Zdeněk Sedlář (344), se Jičín již v plných ujal mírného náskoku, který se během zbývajících hodů bohužel navýšil na šest a třicet kolků.
Druhé náhozy byly úvodní dráhu velmi vyrovnané, Martin Jarábek (362) prohrával pouze o kolek. Ke vší smůle jeho rivalovi sedly druhé plné, kdy se dostal do vedení opět o třicítku.
Jako třetí šel na dráhu Honza Mlčák. Odhodlanost získat nějaké body na něm byla vidět po celou dobu hry, ovšem soupeřovi přálo štěstí daleko víc, jelikož první padesátku vedl jičínský hráč o pouhou kuželku, stejně jako tomu bylo v předchozí rundě. Honza se po mírném zakolísání v plných pokoušel o obrat ještě v dorážce. Přestože předvedl skvělý výkon (440), body si připsali opět hosté.
Radost z dílčí výhry neměla ani poslední kelečská hráčka - Marie Pavelková. Bylo na ní znát, že toto utkání nebude patřit mezi jedno z jejích nejlepších, přesto se snažila s Radkem Škarkou držet krok. Nakonec si vykoulela výkon 379, čímž jen potvrdila výhru čtveřice z Nového Jičína. Konečné výsledky - 0:6 při celkovém součtu 1525:1646 poražených kuželek.