20.kolo, KK Kroměříž - TJ Kelč

10.03.2013 18:54

Konec sezóny se pomalu, ale neúprosně blíží ke konci. Kelečský tým zamířil dnešní den na kuželnu do Kroměříže. Obavy z drah u hráčů zahajujících utkání byly trochu znát. Tom začíná 138, soupeř o 3 kuželky vepředu. Dorážka s našim kuželkářem trochu zacloumala, což Pepovi umožnilo získat náskok, který během druhé padesátky ještě navýšil. Josef Vaculík 433:401 Tomáš Vybíral. Na vedlejších drahách probíhá neúprosný boj o další bodík. Mirek předvádí skvělé plné (156), doplněné i slušnou dorážkou. Bohužel zbývají pětadvacítka na druhé dráze jej víc než trochu potrápí, přesto snižuje náskok Kroměříže a připisuje Kelči důležitý bod. Tomáš Kejík 409:415 Miroslav Pavelka, přesto se domácí stále ocitávají ve vedení díky vyššímu celkovému náhozu.
Do druhé rundy nastupují děvčata. Obě si jsou vědomy svého úkolu získat další důležité body a dostat své družstvo do vedení. Úvodní plné předvádí na jedničku, Monika však v dorážce ne a ne si pořádně otevřít, protihráč zůstává o hodovku pozadu. Na druhé dráze se pokouší o obrat, naše dorostenka si situaci pohlídá a přidává další bod s 5 kolky do plusu. Petr Boček 399:404 Monika Pavelková. Anička má s dohrávkou první padesátky taktéž problém. Figury, které ji po otevření zůstanou, jí dávají pořádně zabrat. Poté si ale spraví chuť vynikající dráhou 225 a výhrou nad kroměřížským hráčem. Daniel Mach 395:423 Anna Mašlaňová. Utkání zatím ukazuje v náš prospěch, rozdíl je ale pouhých 7 kolků.
Výsledek klání je v rukou našich zadáků. Pavel však v plných ztrácí, Pepa však jeho ztrátu dohání náskokem nad svým soupeřem. Pavel jede dorážku bez chyby, první padesátku však o 5 kolků prohrává. Bohužel zbývající hody však neukočíruje a s velkým množstvím chyb prohrává o 10 kolků. František Nedopil 394:384 Pavel Chvatík. Jožka stane první dráhu nakonec těsně pod hranicí 200 kolků a vyhrává ji o pouhý kolek. Následující plné prohrává o 5, stále je možnost bojovat o vítězství. Soupeři se nakonec vyvede lépe i dorážka, a tak naděje na vítězství úplně pohasly. Tomáš Náplava 409:402 Josef Gassmann. Tohle utkání dalo jasně najevo, že se hraje až do posledních hodů. Kelč prohrává 3:5 s desetikolkovým rozdílem (2439:2429).