20.kolo OP, Kelč - Frenštát

30.03.2014 11:39

Překvapivého výsledku zaznamenalo mužstvo "B", když se utkalo s družstvem z hořejší příčky tabulky - TJ Frenštát. Naši kluci, naladi k vítězství, si obstarali první body hned ze začátku, kdy Jirka Janošek převálcoval svého soka, přestože jeho výkon zaostal pár kolků pod hranící čtyřstovky.
Soupeřům se ale během druhé rundy podařilo skóre dorovnat, kdy Pepa Chvatík pustil na první dráze velké množství kolků, čehož jeho protivník dokázal využít. Dramatičtější nához předvedl hned v následujícím souboji Martin Jarábek společně s Mirkem Makovým. Výborná dorážka napomohla domácímu kuželkáři získat si od hráče Frenštátu náskok, který se soupeři nepodařilo anulovat ani během jeho skvělé druhé padesátky.
Honza Mlčák uzavírající čtyřčlennou sestavu nenechal nic náhodě a už v úvodních hodech se ujal vedení. Ačkoliv měl v dorážce menší problémy, stále si udržoval od svého soka dostačující předstih. Bohužel i jemu byla kvůli nepovede otvírce pár hodů před koncem odepřena radost z výkonu v červených barvách, přesto jeho výsledek 396 kolků je taky velmi chvályhodný.
Béčko tímto zápasem (8:2 v poměru 1530:1503) ukončuje letošní sezónu z páté pozice, kdy od medailových pozic je dělilo pouhé jedno vítězství, přesto se předvedli po dvouroční pauze ukázkově.