21. kolo, TJ Gumárny Zubří - TJ Kelč

03.04.2016 16:45

Dlouholetý a zároveň i obávaný protivník TJ Gumárny Zubří hostil tým áčka v předposledním kole letošní sezóny. Domácí šli do utkání s plnou vervou, ačkoliv tomu čísla tak moc nenaznačovala, přece se jen jedná o starou dvojdráhu. Antonín Plesník (401), zahajující toto klání, se se soupeřem potýkal první padesátku docela dobře, nakonec díky nešťasným plným prohrál o čtrnáct kuželek.
Druhá a třetí dvojice však předvadla velmi kvalitní obrat, jelikož se obou našim hráčům Tomáši Vybíralovi (420) a Petru Tomáškovi (431) podařilo své soky přehodit o vcelku vysoký počet kolků. 
Ačkoliv po třetí rundě naznačovalo vše ve prospěch kelečských kuželkářů, domácí dokázali otočit výsledek utkání ve svůj prospěch. Nikdo v té době však ještě netušil, že se Jožka Gassmann bude potýkat se zraněním. Bez necestujícího náhradníka nakonec musel odehrát celý nához sám, což dostalo soupeře do značného náskoku o více než sto kuželek. 
Potvrzení, že Kelečským se ani pro tentokrát nepodaří tým Zubří porazit na jejich půdě, přišlo hned v předposlední rundě, kdyTonda Pitrun těsně prohrál s domácím Vetyškou. Bod z milosti nenechali soupeři ani Mirku Pavelkovi (420), který v závěru pustil dalších šest a dvacet kolků. Zápas tedy skončil 6:2 v poměru 2506:2373.