23.kolo, TJ Kelč - TJ Valašské Meziříčí C

06.04.2013 10:58

Další kolo zahájeno. Po dlouhé době si Kelečský tým zahraje utkání opět na domácí půdě, sestava céčka se chystá na odvetu, kdy jim naše družstvo v podzimní části u nich ve Valmezu nadělilo kanára. I my jsme trochu pozměnili sestavu, doufejme, že i tak to pro nás bude mít dobrý spád. Tomáš Richtár předvádí skvělých prvních 25 hodů, dráhu dokončuje s 12 kolky do plusu. Soupeřka se ještě pokouší stav obrátit, ale kelečský kuželkář završuje skvělou dorážkou a první body se sunou k domácím. Tomáš Richtár 429:416 Lucie Šťastná.
Žádné zázraky ze strany Valmezu se nekonají, Peťa suverénně navyšuje náskok už v úvodních hodech. Druhou dráhu opakuje výkon, čímž soupeři neumožní získat ani jeden dílčí bod na dráhy. Stav je zvýšen na 2:0, manko hostů stoupá na 53 kolků. Petr Tomášek 439:399 Jaromír Nedovaška.
Proti Pavlovi nastupuje další dorostenka. Rozptýlení na našem hráči není vůbec znát, ba naopak udržuje nad Lidkou náskok. Zbývající hody v dorážce dělají oběma problémy, ani jeden si nekodáže pořádně otevřít, Valmez získává první dílčí bod na dráhy, na vítězství v této rundě to však stačit nebude. Pavel Chvatík 414:403 Ludmila Šťastná.
V následujícím souboji ani není co řešit. Monika si už jen v první padesátce získává náskok necelých čtyřiceti kolků. Druhou dráhu trochu poleví, soupeř zvládá situaci ještě hůř a pouští další kuželky. Kelč zatím udržuje čisté skóre, ke kterým se připisuje dalších 76 kolků. Monika Pavelková 427:351 Pavel Milo. Pátá runda poskytla konečně pro hostující tým naději na body. Domácí Mirek pouští na první dráze 22 kolků. Pokus o zvrácení však neprobíhá příliš úspěšně, náskok Jirky je příliš vysoký na to, aby jej dokázal anulovat. Po necelých 4 hodinách je jisté, že Valmez domů s kanáram nepojede. Miroslav Pavelka 387:397 Jiří Pavlík.
Zadáci jsou připraveni, poslední souboj může začít. Tomáše se drží štěstí, kdy i přes ne moc malé množství chyb předvádí skvělou dorážku. Soupeřka nestačí a jen v půlce svého náhozu pouší šestatřicet kolků. Po vysokých plných přidává opět výbornou dorážku a jen potvrzuje kelečské vítězství. Tomáš Vybíral 441:382 Kristýna Štreitová. Domácí kuželkáři se mohou radovat z výhry a po dlouhé době překonané hranici 2500 kuželek. Stav tohoto klání ukazuje pro Kelč 7:1 (2537:2348).