25.kolo KP-závěr

19.04.2014 11:04

Poslední utkání této sezóny, jelikož dle rozlosování mají naši kuželkáři volno, nedopadlo pro kelečský tým vůbec dobře. Družstvo TJ Slavia Kroměříž, se kterým završili letošní ročník, přestože se Antonínu Plesníkovi podařilo vytěžit se soupeře první bod, se ujala ihned po úvodní rundě vedení. Tomáš Richtár bohužel prohrál na číslo 395 o pouhou hodovku, Pavla Chvatíka (393) dělilo od výhry pouhých 8 kuželek.
U čtvrté dvojice, kde proti sobě bojovali domácí Josef Vala a nás Antonín Pitrun, se konečně dalo polemizovat o dalším dílčím vítězstvím. Bohužel kelečský hráč nedokázal ukočírovat závěr správným směrem, a tak se náskok kroměřížského manšaftu ještě navýšil. Martin Jarábek, startující z páté pozice, narazil s nějvětší smůlou na majora. Přestože jeho snaha byla obrovská, soupeři nakonec podlehl.
Situace byla velmi kritická, proto ani nedařba domácího Tomáše Kuchty, ani výkon Mirka Pavelky (415) nevystačil na anulování celé ztráty. Kelečtí tak zavšují ročník 2013-2014 prohraným zápasem 6:2 (2367:2337), což v konečném výsledku znamená propad z bronzové pozice na bramborovou. Přesto je dobré podotknout, že oproti předchozím účastem v Krajském přeboru Zlínského Kraje, se jedná doposud o nejlepší umístění v dané soutěži.