25.kolo, TJ Kelč - TJ Slavia Kroměříž

19.04.2013 23:17

Předposlední utkání letošní sezóny si kelečtí kuželkáři odehráli na domácí půdě. Družstvo Kroměříže dalo najevo, že zasloumají s tabulkou rekordů. Napětí diváků rostlo už při první dvojici, kdy Petr Tomášek bojoval za body. Úvodní dráhu zakončil lehce nad hranicí dvoustovky, poté však zabral. Soupeř se však nechtěl za žádnou cenu vzdát, a tak přitvrdil taky. Naštěstí 6-kolkový náskok z předchozí padesátky vystačil na vítězství kelečského hráče. Petr Tomášek 430:427 Tomáš Kuchta.
V druhé rundě se situace obrátila. Mirek nezvládl zcela dobře první půlku hry, soupeřka naopak krásných 254, čímž získala 70 kolků do plusu. Mirek do konce svého náhozu stačí stáhnout jen 13 kolků, Kroměříž srovnává na 1:1 a soupeřka si svým výkonem zajištuje třetí pozici v tabulce rekordů žen. Miroslav Pavelka 403:458 Věra Honková.
Třetí kelečský kuželkář ve svém náhozu stahuje o pár kolků manko, přestože soupeř je proti. Zatím to vypadá pro náš tým nadějně. Pavel Chvatík 420:407 Karel Čermák.
Dorostenka Monika nastupuje hned po Pavlovi. Plné začíná zlehka, dorážka není taky nikterak slavná, soupeř první dráhu vítězí o 4 kolky. Na dvojce se taky doslova nadře. Plné se pohupují opět pod 140, oproti soupeři přidává bezchyných 71 do dorážky, ale vystačí to pouze na remízu. Monika Pavelková 400:400 Rudolf Drye.
Tonda Pitrun prokazuje během celého náhozu svou znalost drah. Předvádí výborné plné i dorážku, přestože se mu pár posledních hodů nevydaří, zisk dalšího důležitého bodu to již nijak neovlivní. Antonín Pitrun 430:409 Pavel Vyskočil.
Na závěr se postavil již osvědčený zadák Jožka Gassmann. Bohužel na jedničce mu štěstěna nepřála, naopak soupeř na vedlejší dráze sázel hodovky jednu za druhou. Skluz 46 kolků bude náročné anulovat. Pepa nevítězí ani zbývající dráhu, bohužel remíza ve čtvrté rundě vzala za své a měla dopad i na konečný výsledek utkání. Josef Gassmann 411:466 Jiří Tesař. Smůla se evidentně Kelče stále drží. Po napínavém souboji prohrává náš tým s Kroměříží 3,5:4,5 v poměru 2494:2567 poražených kolků.