4.kolo KP: Áčko okusilo první porážku.

05.10.2014 14:02

Uplynulé páteční klání proti družstvu SC Bylnice nebylo opět vyjímkou, kdyby kelečským kuželkářům nedělalo problémy tento tým porazit. Přestože byla k vidění řada kvalitních čísel, bohužel na hosty to nestačilo.
Antonínu Plesníkovi, startujícímu z první pozice, dělalo problém již od začátku trefit se uličky. Většina jeho hodů směřovala na střed, a tak se soupeř mohl ujmout vedení a postupně navyšovat náskok.
Během náhozů následujících dvou hráčů - Petra Tomáška a Anny Mašlaňové- bylo manko anulováno a Kelečtí tak znovu mohli pomýšlet na vítězství. Bohužel na Antonína Pitruna padl bylnický Alois Beňo, který uvedl svůj tým znovu do vedení.
Čelit svému protivníkovi nedokázal ani Miroslav Pavelka, předposlední hráč utkání, kterému se nevydařily plné na dráze č.1, stejně jako některým jeho spoluhráčům. Poslední pokus odvrátit porážku měl Pavel Chvatík, snažící se svůj tým nezklamat. Po padesáti hodech, kdy se nervozita obou družstev stupňovala, stáhl kelečský kuželkář neuvěřitelných čtyřicet kuželek. Přání domácích, aby stejně pokračoval i nadála, se bohužel nevyplnilo. Soupeř se jej po zbytek hry držel jako klíště, proto už Pavel nemohl otočit skóre ve prospěch Kelče.
Tato prohra 3:5 (2528:2550) zapříčinila sesazení našeho manšaftu z čela tabulky, kde dokázal vydržet po dobu tří kol.