Holky si z MČR dvojic přivezly bronz!

09.06.2015 17:19

Během sobotního a nedělního dne proběhlo v Teplicích Mistrovství ČR žen. Tato soutěž se tentokrát konala ne pro jednotlivce, nýbrž pro dvojice. Mezi nejlepší šestnáctku párů z různých koutů republiky si Anička a Monika zajistily postup z turnajů, určených speciálně pro tuto událost.
První den patřil bojům v disciplíně na 2x120 hodů, kde se především potvrdila výkonnost a hlavně zkušenosti zúčastněných, jelikož mezi nimi byla převaha hráček, hrajících ligové soutěže, dokonce na finále zavítalo i několik bývalých či současných reprezentantek. Přestože holky byly ze všech nejmladší a nemají za sebou řadu utkání jako například sestry Wiedermannovy, které nakonec ovládly tuto disciplínu a stanuly na prvním místě, předvedly velmi slušné výkony (517 a 514), díky kterým se umístily na skvělé dvanácté pozici.
Nedělní dopoledne patřilo soutěži tandemů na 60 hs, kdy se páry každým hodem střídaly. Tato disciplína není tak o dosavadní formě hráček, ale o štěstí, tedy všichni mají šanci na úspěch. Holky začínaly v prvním kole proti zlínským kuželkářkám, které se v předešlém dni umístily jako páté. Přestože v postup nedoufaly, podařilo se jim získat body na obou drahách a čekalo je tak druhé kolo proti Praze, kdy opět zabojovaly a se stejným skórem se posunuly i do semifinále.
Jak již bylo zmíněno, tato soutěž je nevyzpytatelná. V druhém kole vypadla poslední dvojice, která v sobotu stanula na jednom ze stupínku vítězů, což bylo dobré znamení, jelikož by se střetly s našimi hráčkami. Přesto bylo semifinálové kolo pro děvčata náročné, jelikož musely přejít na dráhy 1-2, které byly pro většinu problematické. Nakonec proti soupeřkám získaly pouze jeden bod, tudíž následovalo tzv. Sudden Victory (Náhlá smrt) na dva hody. Brány finále se před kelečskými hráčkami uzavřely, když s protivníky prohrály o pouhou kuželku. Stále je však čekal boj o bronzové medaile, kde se střetly s Hazlovem.
Stejně jako semifinálový souboj, musely i teď holky hrát na obávaných drahách 1-2. Tentokrát si ale dávaly pozor na chyby z předchozího souboje, proto se ujaly vedení hned od začátku. Výborným číslem završily i druhou půlku společného náhozu, kdy své soupeřky rozdrtily 2:0, a tím tak potvrdily, že na jedno z medailových umístění patří oprávněně. Gratulujeme!                                                            • Výsledky 2x120hsMČR tandemy