Kelč oslavuje trojnásobný titul Mistra ČR!

24.05.2016 17:32

Již tradičně patřil měsíc květen Orelským soutěžím, mezi něž se řadí bezesporu turnaje v kuželkách. Soutěž čtyřčlenných družstev jednoty Orla, které se zúčastnilo celkem osm týmů, tentokrát hostil jeden z favoritů, a to Orel Ivančice.
Oproti předchozím ročníkům, kdy mezi sebou týmy bojovaly v disciplíně na 120 hodů sdružených na větších kuželnách, tedy na šesti nebo osmi-drahách, se turnaj pro rychlejší průběh trochu pozměnil na pouhých 100 hs. Celou dobu panovala příjemná, ovšem napjatá atmosféra, jelikož byly výkony jednotlivých kuželkářů velmi vyrovnané. Kelečští se ale stále drželi ve středu tabulky, protože se jim úvodní start moc nevydařil.
Zlom nastal při náhozu třetího hráče, Dalibora Tučka, který svým famózním výkonem 526 kuželek vytáhl Kelč na vedoucí pozici a zároveň vytvořil nový orelský rekord. Poslední dvě rundy již neměly šanci je ze zlaté příčky sesadit. Z naší výpravy se mezi jednotlivci zadařilo i Aničce Mašlaňové, kdy si v ženské kategorii s číslem 455 vybojovala první místo.
Kelč se tak ve složení Petr Pavelka ml., Petr Pavelka st., Anna Mašlaňová a Dalibor Tuček stává s celkovým náhozem 1834 kolků na 4x100 hodů trojnásobným Mistrem České republiky družstev Orla. Druhé místo patří domácím Ivančicím (1772) a bronzové umístění si s výsledkem 1757 poražených kuželek vykoulel tým Hranic.                                                                      PODROBNĚJŠÍ INFORMACE ZDE