KELEČTÍ KUŽELKÁŘI OVLÁDLI MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV ORLA

20.05.2014 11:57

Sobota 17. května 2014 tentokrát připadla MČR týmů, které spadají do organizace Orel. Z celkového počtu 11 přihlášených, se zúčastnily z našeho klubu dvě čtveřice. Jelikož ale pravidla povolovala zapojit do soutěže z každého oddílu pouze jedno družstvo, museli si naši dorostenci vyřídit u starosty Orla v Kelči, pana René Hegara, povolení k dočasnému hostování za jednotu Kunovice-Loučka. Nikdo ovšem zatím netušil, jaké výborné výsledky tato událost přinese.
Letošní rok se ale oproti předchozím mistrovstvím objevily určité změny. Z původní disciplíny, kdy se soutěžilo na 60 hodů sdružených (30 plné+30 dorážky), se odehrál až dvojnásobek, tedy 120 hs, kdy měl každý možnost odzkoušet si rovnou čtyři dráhy. Zde se zároveň projevila jak trénovanost, tak i výdrž jednotlivých hráčů.
Za tým Kelče nastoupili Antonín Pitrun, Petr Pavelka ml., Petr Pavelka st. a Dalibor Tuček. Kelečští kuželkáři promysleli pořadí velmi pečlivě, jelikož s každým následujícím soutěžícím výkony velmi rychle rostly. Celkovým náhozem 2067 kuželek se nakonec vyhoupli až na stříbrnou pozici.
Druhý čtyřčlenný manšaft reprezentovali Tomáš Vybíral, Anna Mašlaňová, dále pak Monika Pavelková a z poslední pozice startující Dominika Vinklarová. Již po hře Tomáše Vybírala, který z této sestavy zahájil nához jako první, se družstvo Kunovice-Loučka ujalo vedení. Přestože jim chvílemi na paty šlapaly Ivančice, kterým olomoucké dráhy taktéž vyhovovaly, dokázali si náskok udržet kvůli zaváhání soupeře na poslední dráze. Výrazně tomu napomohlo i několik devítek Dominiky pár hodů před koncem, což se odrazilo i v konečném pořadí, kdy se jim podařilo dosáhnout až na samotný vrchol. Konečný součet jejich výkonů ukazoval na výborných 2081 poražených kuželek.
 Dorostenci i mužstvo z Kelče se tedy mohou chlubit jak 1. a 2. místem, tak i tituly „Mistr“ a „Více-mistr ČR družstev Orla“.
Příští rok by se tato akce měla konat na šesti-dráze v Blansku, tak doufáme, že se opět vydaří dosáhnout takového velkého úspěchu jako letos. VÝSLEDKY ZDE