KP-20.kolo, Kelč poráží zlínské Anakondy!

08.03.2014 13:26

Na včerejší utkání se zlínskými Anakondami bylo družstvo Áčka nachystáno s výbornou formou, což dokazovaly stupňující se výsledky našich hráčů v jednotlivých rundách. Již tradičně zahájil domácí zápas Antonín Plesník (435). První půlka náhozu byla ukončena ve prospěch zlínského Pavla Polišenského, kdy rozdíl mezi hráči ukazoval na pouhé tři kolky. Tonda však nezahálel a začal přidávat na tempu, které mu po plných zajistilo necelý dvacetikolkový náskok. Svou hru tak mohl s poklidem dokončit a připsat na stranu domácích první bod.
Srovnání skóre se nekonalo ani v druhém náhozu, kdy si Anička Mašlaňová postupně zajišťovala od soupeře čím dál větší odstup. Suverénní vítězství završila výkonem 425 a navýšila tak kelečský předstih na jedna a osmdesát kuželek.
Žádná změna nenastala ani při souboji Petra Tomáška (442) a Zdeňka Bachňáka. Domácí hráč prokázal znalost drah a ujmul se vedení. Do konce svého náhozu jen navyšoval zlínskou ztrátu jako předchozí domácí.
Ze začátku dalšího náhozu to vypadalo, že zlínké družstvo konečně utrží bod, když se Zdeněk Stříteský po pět a dvaceti hodech ujmul dvacetikolkového vedení. Monika (456) ale předvedla vynikající dorážku, a tak rozdíl po první dráze činil pouhý kolek. Nastávající plné si už pohlídala. Přestože se soupeřem byli vyrovaní, rozhodla opět dorážka, a to ve prospěch kelečské dorostenky.
Hostujícímu týmu se podařilo získat body v páté rundě, kdy byla na Pavla Chvatíka (417) nasazena Eliška Kubáčková. Domácímu se nepodařilo udržet se soupeřkou krok a již po padesáti hodech ztrácel třicet kolků.
Miroslavu Pavelkovi, ukončující páteční zápas,  domácí kuželna nepřála. Úvodní dráhu zakončil pod hranicí 200 kuželek, což Petru Polepilovi pomohlo k vedení. Kelečský kuželkář (407) se sice během zbývajících hodů dokázal vzchopit, manko se mu ale už anulovat nepodařilo. Zlínu se tedy podařilo obstarat dva body, ovšem z vítězství 6:2 (2579:2475) se může radovat manšaft z Kelče.