Krajské přebory Zlínského kraje 2017

05.02.2017 17:42

Měsíc leden patřil již tradičně okresním a krajským přeborům po celé republice. Náš oddíl měl v kategorii juniorek, mužů a seniorů rovněž svá zastoupení. Mezi seniory zlínského kraje změřilo své síly celkem 59 účastníků, kde o postup na Mistrovství ČR bojovali i naši hráči - Antonín Plesník a Antonín Pitrun. Meziříčská čtyřdráha jim ale působila velké problém, patrně zapracovala i nervozita, proto oba skončili svůj nához daleko pod čarou postupujících.
Lépe se zadařilo kelečským kuželkářům v kategorii mužů, kdy proti sobě poprvé stanuli bratři Pavel a Zdeněk Chvatíkovi. Zdeněk, jakožto méně zkušený hráč v soutěži jednotlivců, nakonec se svým výsledkem nepostoupil z prvního kvalifikačního dne. Pavel naopak předvedl výkon, kterým si pojistil místo ve finálovém náhozu, i když z poslední postupové pozice. Druhý den ale nahrál daleko vyšší číslo (554), které jej vyhouplo na konečné čtrnácté místo. Na bednu to nestačilo, přesto gratulujeme!
Nejlépe se zadařilo Anně Mašlaňové, startující taktéž na zlínské kuželně, jen v juniorské kategorii. Z osmi soupeřek dokázala hravě sedm z nich přehrát (včetně druhé naší hráčky Marie Pavelkové), kdy obsadila druhé a zároveň poslední postupové místo na MČR 2017, která se letos koná na druhém konci republiky, přesněji na čtyřdráze v Aši. Doufáme, že se Aničce podaří předvést co nejlepší výsledek!

Podrobnější výsledky naleznete zde: MZK_2017-juniorky  ◘ MZK_2017-muži  ◘ MZK_2017-senioři