MČR 2014-dorostenky

06.05.2014 11:19

O uplynulém víkendu proběhlo Mistrovství ČR v kuželkách jak dospělých, tak i mladistvých, kdy o jednotlivých postupujících bylo rozhodnuto již od Krajských přeborů, konaných v měsíci únor. Za náš oddíl se zúčastnily dvě hráčky, a to Anna Mašlaňová a Monika Pavelková, obě naposledy hrající v kategorii dorostenek.
Letos MČR dané skupiny připadlo na kuželnu Jičína v Čechách, který s Kelčí dělí nemalá vzdálenost. Ovšem není jednoduché vybojovat si postup na tento typ soutěže, proto si děvčata nemohly takovou příležitost nechat ujít.
Po vylosování bylo jasné, v jakém čase naše reprezentantky nastoupí. Monika s číslem pět zahájila svůj nához na 120 hodů sdružených hned v druhé rundě. Výborně připravená kuželna napomohla kelečské kuželkářce k výkonu 545, kdy obsadila průběžné třetí místo. Zato Anička měla nejspíš smolný den, jelikož ji jičínské dráhy zlobily od samotného počátku. Z krásných uličkek, ze kterých by normálně padaly hodovky jedna báseň, vytěžila hráčka Kelče stěží šestku. Její výkon bohužel nepřekonal ani hranici 500 kuželek, proto bylo jisté, že do dalšího dne, kdy se měla konat pro prvních šestnáct dorostenek soutěž ve sprintu (2x20hs), si možná narozdíl od Moniky, která už jen mohla čekat na výsledky ostatních soutěžících, s číslem 492 postup nezajistí. Nakonec se bohužel ani jedné postup do druhé disciplíny získat nepodařilo, přesto se mohou chlubit pěkným 19. a 33. umístěním.
Většího úspěchu se dočkala pouze Dominika Vinklarová, hrající letos v týmu s našimi hráčkami 1. kuželkářskou ligu dorostu, která při sobotním náhozu s výkonem 575 stanula na bramborové pozici o pouhý jeden kolek. Alespoň si obstarala právo účasti na nedělních sprintech, které pro ni dopadly ještě lépe, když postupně vyřazovala hráčky jiných klubů, až se probojovala do samotného finále, kde si vysloužila vynikajícím 2.místem stříbrnou medaili a titul "Vícemistryně pro rok 2014 v soutěži sprint". K předvedeným výsledům patří všem velká gratulace!
                                                                                                                                            *ostatní informace naleznete k dispozici na webu ČKA
Výsledky-120 HS
Soutěž ve sprintu