OREL: Kelečtí kuželkáři ovládli soutěž v Blansku!

20.05.2015 22:54

Po roce opět proběhla soutěž družstev jednoty Orel, které se zúčastnili i kuželkáři z Kelče. Turnaj proběhl tentokrát na nově zrekonstruované kuželně v Blansku, kde si většina mohla okusit dráhy z mistrovství světa 2014, konaného vloni v Brně.
Do Blanska přijelo změřit síly celkem dvanáct družstev z celé České republiky, kdy náš tým patřil mezi jedny z favoritů, jelikož jsme se minulý rok umístili na prvním a druhém místě. Letos jsme však tušili, že konkurence bude daleko větší, přesto na cestu vyrazily opět dva týmy, z nichž jeden si vyřídil hostování za jednotu Kunovice.
Sestavu Kelče podpořila rodina Pavelkových, doplněná o Dalibora Tučka. Druhou čtveřici zastupovali Tomáš Vybíral, Antonín Pitrun, Martin Jarábek a František Vývoda. Po uplynulých třech rundách se mírného vedení ujalo družstvo Ivančic a Hranic, jelikož se Monice start příliš nevydařil. Petr Pavelka st. však předvedl výborných 559 poražených kuželek, takže se kelečská výprava pohybovala na průběžné bronzové příčce. Kunovice se ale dokázaly držet v těsném závěsu, a to díky skvělé hře Tomáše Vybírala (555).
V páté rundě přišel zlom celého dne. Do vedení dostal Kelč výkon Dalibora Tučka, který se svým náhozem neuvěřitelných 620 kolků zároveň postaral o vytvoření nového rekordu této Orelské soutěže. Petru Pavelkovi ml. tak zbývalo prvenství udržet, což se mu s číslem 565 nakonec podařilo. Kelečští tak uhájili prvenství z minulého roku a mohou tak oslavovat dvojnásobný titul v celkovém součtu 2214 kuželek v disciplíně 4x120 hodů sdružených. Kunovice taktéž bojovaly až do konce, nakonec se umístily na krásném 7. místě.
Následující ročník je plánován na kuželně v Ivančicích, tak uvidíme, zda-li jejich manšaft dokáže využít domácího prostředí. Pár fotek z uplynulého dne naleznete ve fotogalerii. Na konečné pořadí všech zúčastněných se můžete podívat zde.