KP(21.kolo): Vsetín - Kelč A

16.03.2014 10:47

Vítězství na půdě Vsetína si mohli po pátečním souboji zaslouženě připsat kelečtí kuželkáři, kterým toto vítězství napomohlo v posunu v tabulce, a to ze čtvrté pozice na místo bronzové. V začátku utkání výborně zahrály naše dorostenky - Monika Pavelková a Anna Mašlaňová. Anička bojující se soupeřkou na drahách 1-2 po první padesátce sice ztrácela, avšak do konce svého náhozu dokázala stav obrátit a získat pro Kelč první body.
Monika se ocitla v lehčí situaci, když domácí Libor Hodulák už jen v úvodních pětadvaceti hodech pustil 34 kolků. Nakonec byl střídán, a tak kelečská hráčka završila svůj nához s Miroslavem Viktorínem. Holky opouštějí dráhy s výkony 426 a 430.
Konečně přišlo ze strany Kelče i mužské zastoupení. Bohužel Antonína Plesníka i Tomáše Vybírala vsetínská kuželna potrápila. Oba nakonec stanuli pod hranicí čtyřstovky. Po druhé rundě byl stav utkání srovnán na 2:2, stále však domácím hráčům zbývalo stáhnout necelých třicet kuželek.
Zadáci předváděli nádherné souboje, tentokrát dráhy více přály kuželkářům z Kelče. Antonín Pitrun začal svůj nához fantastickými plnými (165). Přestože mu následující padesátka nevyšla jako ta předchozí, dokázal si vykoulet nádherných 439, které na vítězství nad soupeřem a zisk dalšího bodu bohatě vystačily.
Jožka Gassmann neměl taktéž žádný výrazný problém ujmout se vedení. Přestože otvírky v dorážce nebyly ideální, zakončil hru s výsledkem 421. Kelč tak vyhrává nad vsetínským manšaftem 2:6, kdy hranice 2500 kuželek utekla našemu družstvu o pouhých deset kolků.