VII. ročník srpnového turnaje v kuželkách zná své vítěze!

03.09.2014 16:45

Další z řady předsezónních turnajů na naší dvoudráze v Kelči je opět u konce. Této události se letos zúčastnilo celkem 28 družstev, tedy zatím nejvíce ze všech předchozích ročníků, z nichž nejúspěšnější byl tým TJ Spartak Přerov, který si v disciplíne 4x100 hs součtem výborných 1831 poražených kuželek zaslouženě odnáší ceny za 1. místo. Společným náhozem dokázal dokonce o šest kuželek tento manšaft přehodit již tři roky starý rekord čtveřice z oddílu TJ Valašské Meziříčí.
Nutno ale podotknout, že tyto údaje nebyly zapsány do tabulky rekordů jako jediné. O další zvrat, tentokrát mezi jednotlivci, se postarala Natálie Topičová s číslem 473, kterým na 100 hodů sdružených rovněž vytvořila nový rekord kuželny jak v kategorii dorostenek, tak i u žen. O druhou pozici se zasloužila domácí Anna Mašlaňová (470).
V mužské kategorii panovala konkurence o něco větší, přesto se i zde podařilo Janu Bínovi a Radimu Metelkovi zamíchat pořadí. Oba totiž dokázali přehodit pět let starý výkon Františka Olivy (503), avšak prvenství dokázal uhájit s rozdílem dvou kuželek devětapětistovkový Jan Bína z týmu No name.
Velký počet hráčů se zasloužil o množství kvalitních náhozů na nově vyměněných kuželkách. Mezi neregistrovanými hráči se podařilo vytěžit pěkných 441 Miroslavu Klvaňovi z Hranic, který rovněž se svými spoluhráči vybojoval zlaté umístění v kategorii družstev. Další výsledky máte k dispozici v sekci "turnaje", dokonce si můžete prohlédnout fotky ze všech hracích dnů.
Doufáme tedy, že se Vám všem, kteří jste k nám zavítali, líbilo. Přejeme úspěšnou sezónu a v příštím roce na viděnou!