Turnaje

KELEČTÍ KUŽELKÁŘI OVLÁDLI MISTROVSTVÍ ČR DRUŽSTEV ORLA

20.05.2014 11:57

Sobota 17. května 2014 tentokrát připadla MČR týmů, které spadají do organizace Orel. Z celkového počtu 11 přihlášených, se zúčastnily z našeho klubu dvě čtveřice. Jelikož ale pravidla povolovala zapojit do soutěže z každého oddílu pouze jedno družstvo, museli si naši dorostenci vyřídit u starosty Orla v Kelči, pana René Hegara, povolení k dočasnému hostování za jednotu Kunovice-Loučka. Nikdo ovšem zatím netušil, jaké výborné výsledky tato událost přinese.
Letošní rok se ale oproti předchozím mistrovstvím objevily určité změny. Z původní disciplíny, kdy se soutěžilo na 60 hodů sdružených (30 plné+30 dorážky), se odehrál až dvojnásobek, tedy 120 hs, kdy měl každý možnost odzkoušet si rovnou čtyři dráhy. Zde se zároveň projevila jak trénovanost, tak i výdrž jednotlivých hráčů.
Za tým Kelče nastoupili Antonín Pitrun, Petr Pavelka ml., Petr Pavelka st. a Dalibor Tuček. Kelečští kuželkáři promysleli pořadí velmi pečlivě, jelikož s každým následujícím soutěžícím výkony velmi rychle rostly. Celkovým náhozem 2067 kuželek se nakonec vyhoupli až na stříbrnou pozici.
Druhý čtyřčlenný manšaft reprezentovali Tomáš Vybíral, Anna Mašlaňová, dále pak Monika Pavelková a z poslední pozice startující Dominika Vinklarová. Již po hře Tomáše Vybírala, který z této sestavy zahájil nához jako první, se družstvo Kunovice-Loučka ujalo vedení. Přestože jim chvílemi na paty šlapaly Ivančice, kterým olomoucké dráhy taktéž vyhovovaly, dokázali si náskok udržet kvůli zaváhání soupeře na poslední dráze. Výrazně tomu napomohlo i několik devítek Dominiky pár hodů před koncem, což se odrazilo i v konečném pořadí, kdy se jim podařilo dosáhnout až na samotný vrchol. Konečný součet jejich výkonů ukazoval na výborných 2081 poražených kuželek.
 Dorostenci i mužstvo z Kelče se tedy mohou chlubit jak 1. a 2. místem, tak i tituly „Mistr“ a „Více-mistr ČR družstev Orla“.
Příští rok by se tato akce měla konat na šesti-dráze v Blansku, tak doufáme, že se opět vydaří dosáhnout takového velkého úspěchu jako letos. VÝSLEDKY ZDE

MČR 2014-dorostenky

06.05.2014 11:19

O uplynulém víkendu proběhlo Mistrovství ČR v kuželkách jak dospělých, tak i mladistvých, kdy o jednotlivých postupujících bylo rozhodnuto již od Krajských přeborů, konaných v měsíci únor. Za náš oddíl se zúčastnily dvě hráčky, a to Anna Mašlaňová a Monika Pavelková, obě naposledy hrající v kategorii dorostenek.
Letos MČR dané skupiny připadlo na kuželnu Jičína v Čechách, který s Kelčí dělí nemalá vzdálenost. Ovšem není jednoduché vybojovat si postup na tento typ soutěže, proto si děvčata nemohly takovou příležitost nechat ujít.
Po vylosování bylo jasné, v jakém čase naše reprezentantky nastoupí. Monika s číslem pět zahájila svůj nához na 120 hodů sdružených hned v druhé rundě. Výborně připravená kuželna napomohla kelečské kuželkářce k výkonu 545, kdy obsadila průběžné třetí místo. Zato Anička měla nejspíš smolný den, jelikož ji jičínské dráhy zlobily od samotného počátku. Z krásných uličkek, ze kterých by normálně padaly hodovky jedna báseň, vytěžila hráčka Kelče stěží šestku. Její výkon bohužel nepřekonal ani hranici 500 kuželek, proto bylo jisté, že do dalšího dne, kdy se měla konat pro prvních šestnáct dorostenek soutěž ve sprintu (2x20hs), si možná narozdíl od Moniky, která už jen mohla čekat na výsledky ostatních soutěžících, s číslem 492 postup nezajistí. Nakonec se bohužel ani jedné postup do druhé disciplíny získat nepodařilo, přesto se mohou chlubit pěkným 19. a 33. umístěním.
Většího úspěchu se dočkala pouze Dominika Vinklarová, hrající letos v týmu s našimi hráčkami 1. kuželkářskou ligu dorostu, která při sobotním náhozu s výkonem 575 stanula na bramborové pozici o pouhý jeden kolek. Alespoň si obstarala právo účasti na nedělních sprintech, které pro ni dopadly ještě lépe, když postupně vyřazovala hráčky jiných klubů, až se probojovala do samotného finále, kde si vysloužila vynikajícím 2.místem stříbrnou medaili a titul "Vícemistryně pro rok 2014 v soutěži sprint". K předvedeným výsledům patří všem velká gratulace!
                                                                                                                                            *ostatní informace naleznete k dispozici na webu ČKA
Výsledky-120 HS
Soutěž ve sprintu

Finále PMN-Olomouc

08.04.2014 10:00

Finále ročníku 2013-2014 v soutěži "Pohár mladých nadějí", připravené pro nejlepší šestnáctku hráčů a hráček ve čtyřech kategoriích z celé ČR, konající se každoročně v Olomouci, rozhodlo o medailistech. Z předchozích šesti turnajů, kdy se žactvo snažilo zajistit si co nejvíce bodů k umístění mezi prvních šestnáct kuželkářů, si dokázal vykoulet průběžnou desátou pozici i Ondřej Pitrun z našeho oddílu.
V samotném závěru této soutěže se mu podařilo v disciplíně 60 hodů stružených porazit výborných 261 kuželek, jenž mezi finalisty stačily na pátou pozici. Bohužel už i mezi mladými existuje velká konkurence, proto se Ondrovi i přes tak kvalitní výsledek nepodařilo posunout v pořadovém žebříčku směrem vzhůru. Zůstal tedy v pořadí desátý. Přesto gratulujeme!
Pro naši "naději" to byla také poslední účast v této soutěži, jelikož od příští sezóny přechází do kategorie dorostenců. Stejně jako zde je pro hráče od 15 do 18 let zřízen, kromě vzájemných zápasů, taky turnajový způsob soutěžení. Ačkoliv jej čeká už ne šesedát, ale již 120hs, doufáme, že se mu bude dařit i nadále.

  •Zpravodaj č.7-finále
  •Konečné pořadí všech hráčů

6.kolo PMN, Valašské Meziříčí

19.03.2014 11:04

Závěrečný turnaj pro nejmenší kuželkáře "Pohár mladých nadějí" ujistil všechny o finalových šestnátkách hráčů a hráček, mezi které se řadí i Ondřej Pitrun z našeho oddílu. Šesté kolo zamířila kelečská výprava na kuželnu do Valašského Meziříčí. V kategorii "Mladší žákyně" si vybojovala skvělé deváté místo Marie Mašlaňová, kdy její výkon sahal až na pěkných 201 kolků.
Ondovi se na meziříčských drahách dařilo lépe. Číslo 260 mu zajistilo první místo v tabulce a zároveň potvrdilo postup do finále, konané 30. března na osmidráze v Olomouci. Doufejme, že se mu přinejmenším povedede takový výsledek zopakovat. Držme mu palce!

Zpravodaj-6.kolo
Konečné pořadí

Přebory 2014

12.03.2014 11:50

Krajské přebory Zlínského kraje konané pro dospělé na začátku února a pro mládež první týden v březnu přinesly do našeho klubu pozitivní výsledky. Z kelečského oddílu se zúčastnilo celkem 8 hráčů. V kategorii seniorů zaznamenal nejlepší výsledek Pitrun Antonín, který jako jediný z kelečské výpravy překonal hranici pětseti kuželek. Výkon 513 vystačil na osmnáctou pozici. Dalším dvěma-Miroslavu Pavelkovi a Josefu Gassmannovi-se tolik na Luhačovických dráhách nepoštěstilo a svými náhozy obsadili 30. a 37.místo.
V mužích bojoval o co nejlepší umístění Petr Tomášek. Jeho výkon (502) bohužel nestačil na finále, konané další den, přesto mu gratulujeme k dvaatřicáté pozici. Účast na Mistrovství ČR 2014 si zajistily postup dorostenky - Anna Mašlaňová a Monika Pavelková, které s výkony 515 a 511 obsadily poslední dvě postupové pozice. Další, kdo se podívá na MČR, je Tomáš Vybíral, kdy si kategorii juniorů vybojoval bramborovou medaili.
Největší pozornost však letos připadá na přebory žáků a žaček, které se uskutečnily na naší kuželně v Kelči. K vidění bylo mnoho dobrých výkonů. Za náš oddíl se zúčastnil Ondřej Pitrun (372), který v konečné tabulce v disciplíně na 100 hs skončil čtvrtý. Všem gratulujeme k jejich výsledkům a postupujícím přejeme na republice mnoho zdaru!
*Podrobnější výsledky naleznete v přiložených dokumunech, fotky z jednotlivých soutěží naleznete v naší fotogalerii.

Žáci-Kelč                                         •Senioři-Luhačovice
Dorostenky-Valašské Meziříčí            •Muži-Kroměříž
Junioři-Zlín

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>